wtorek, 22 czerwca 2010

eNKa

W związku z nowym regulaminem, który poza wszechobecnymi hasłami typu "Ochrony danych osobowych", nie podoba mi się. Ma za dużo dziwnych adnotacji. Jeśli dobrze zrozumiałem nowy regulamin, to NK zastrzega sobie dowolne operowanie danymi osobowymi i zamieszczonymi tam zdjęciami wpajając nowe lepsze systemy zabezpieczania i ochrony w/w.

No sorry. "Twój wizerunek" staje się ich "dziwką" w reklamach itd. tam zamieszczanych a eNKa staje się Twoim alfonsem, u którego tyrasz za darmo, za wynagrodzenie biorąc miejsce na swoje słit focie, mając w sprawie mało do powiedzenia.

adwokat diabła

Kto nie czyta regulaminów a tylko tępo akceptuje wszystko jak leci może się zdziwić.

"...wyrażam zgodę na przetwarzanie moich Danych Osobowych przez NK, przekazanych pierwotnie w formularzu rejestracyjnym oraz ewentualnie następnie zmienionych w trakcie korzystania z Serwisu..."

- czyli to co wszędzie i zawsze odznaczałeś/aś, tutaj musisz zaakceptować bo inaczej... ***)


***) ...bo inaczej pokaże Ci się informacja następującej treści:
"Nie zaakceptowałeś wszystkich zgód koniecznych do prawidłowego świadczenia na Twoją rzecz usługi serwisu oraz usług w ramach serwisu, co jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy z ważnych powodów. Możesz cofnąć swoją decyzję w wyznaczonym terminie 30 dni."
- czyli, żegnaj kontakcie ze znajomymi i ewentualne chwalenie się słit fociami.


"udziela NK niewyłącznej licencji na wykorzystywanie, utrwalania w pamięci komputera, zmienianie, usuwanie, uzupełnianie, wykonywanie publiczne, wyświetlanie publiczne, zwielokrotnianie i rozpowszechnianie (w szczególności w Internecie) tych Danych."
i
"...zezwalam na wykorzystywanie mojego wizerunku umieszczonego w Serwisie w celu świadczenia przez NK Usług i dostarczania funkcjonalności Serwisu, jak również oświadczam, iż Osoby, których wizerunek umieściłem w Serwisie udzieliły takiego zezwolenia..."

- czyli jeśli eNKa chce zrobić z Ciebie reklamę to zrobi bo może:
adwokat diabła

"...wyrażam zgodę na otrzymywanie na wskazany w ustawieniach Konta adres poczty elektronicznej oraz na Pocztę informacji systemowych (newsletter NK), wiadomości od NK oraz informacji o utrudnieniach, zmianach czy przerwach technicznych w działaniu Serwisu..."

- czyli uwaga, poza powiadomieniami, nadlatywać moze spam.=================================================================


Jeśli jesteś osobą, która umieściła zdjęcie na swoje konto eNKa, na którym widnieję też ja, proszę Cię, usuń je. Wyretuszuj mój wizerunek lub W PEŁNI zakryj twarz.
Ja na darmowe i nieautoryzowane używanie mojego wizerunku do celów bliżej mi nie znanych NIE ZGADZAM SIĘ !!!=================================================================Godząc mój interes i relacje ze znajomymi, którym wykonałem zdjęcia, stworzyłem małe rozwiązanie problemu.
NIE ZGADZAM SIĘ aby zdjęcia wykonane przeze mnie a zamieszczone przez znajomych na wszelkich portalach były użytkowane dowolnie przez właścicieli danego portalu, proszę aby osoby te usunęły moje prace ze swoich profili lub edytowali zdjęcia podmieniając na poniższy obrazek:Powyższy obrazek wystarczy otworzyć, zapisać na dysku i chcąc zamieścić moją pracę należy wstawić powyższy obrazek zamiast jej a do prawdziwego zdjęcia dać jedynie link. Zdjęcia są na niniejszym blogu i nie znikają z niego. W razie problemów proszę o kontakt.


Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w realnym świecie :)

2 komentarze:

sec1983 pisze...

Dlatego żegnam się z NK i jakoś nie będę za nią płakał...

Gexik pisze...

amen :)

szkoda mi będzie kontaktu ze znajomymi ze szkolnej ławy, ale takim kosztem to wolę inne formy zwoływania spotkań "po latach", bo tylko po to tam byłem.